20090922

dokuz/ -bayıltıcı etkisi ile türksel 3ge-

reklamlardan gitmişken bir şey daha belirtmek isterim ve bahsedeceğim şey öyle sinir bozucu ki, bunu bütüün küplere binmelerimin, aahay şeklinde sıkılıp bulunduğum noktayı terkedişlerimin yegane sebebi olarak göstersem bile çok mantıksız birşey yapmış olmuyorum. konumuz yeni ve gereksiz türksel 3ge reklam serisi. tamam, kahramanların alakasızlığı belki de seyircinin aklında kalınası bişe olsun cart curt amacıyla yapıldı tahmin edebiliyoruz ama izleyen bazı seyircilerin kabusu olunası amacı da güdülmüş olabilir mi? -çünkü bu amaca yeteri kadar ulaşıldı- sabahtan akşama tv izleyen biri de değilim oysa ki ama izlediğim süre zarfında her yarım saatte bir inadına karşıma çıkıyor ve zırlayarak kanalı değiştirmek zorunda filan kalıyorum. bu nasıl bir şeydir. reklamsever bir insanımdır da. sarı antenli veletlerle de dalga geçmişliğimiz vardır ama sadece dalga geçmişizdir. bu seferki hidaayet ve yanındaki ne idiğü belirsiz -top toplayıcısı mı ne o?- bodur ve 'türksel üçge fargghi' diyip elektrobugimsi hareketler yapan insan benim sinirimi bozuyo. anlamsız repliklerden dolayı kendimi kötü hissediyorum. hiç gereği yok böyle şeylerin. (sinir efekti var burda: ayıp denen bişey var?) önümüzdeki 785 yıl karşıma çıkmamasını diliyorum, sonrasında çıkarsa da o yıllarda hiç bir algımın açık olmayacağı için pek problem olmayacaktır. sevgiler.

4 yorum:

 1. en az 'yiin gari' diyen ruh hastası kadın kadar sinir bozucu.

  YanıtlaSil
 2. Kroluğa verilen prim ve komik sanılması ne zaman bitecek bilemiyorum. İğrenç reklam serileri ile Turkcell nefretle aklımızda kalmaya çalışıyor sanırım.
  Bir de rap müzik yapan çocuklar gençler ve o rap müziğe uydurulmuş jinglelar var ki kusasım geliyor.

  YanıtlaSil
 3. Yurtdışında ki reklamlar 3G'nin gerçekten amacına yönelik ve sulandırlımadan yapılmıyor. Ama Türk olduğumuzu heryerde ve her konuda belli etemeliyiz bence:) 3G reklamlarıda boyle hele dediğin gibi Hidayet ve Nuri'li reklma çok sığ ve sulu bir reklam

  YanıtlaSil